comments

Spring View Middle School Honor Roll

Second semester 2011
-A +A

Eighth Grade

Principal’s List (4.0)

Emma Barton, Brittney Berns, Kaela Bills, Jordan Blackwell, Abigail Brooks, Harold Cabrera, Kyle Carr, Kristina Carroll, Kaitlyn Clark, Christina Daley, Bridgette Fischer, Nicole Foster, Antonio Franco, Traci Harbert, Briley Michayla Haskins, Tyler James, Alanis Jang, Tara Johns, Daniel Jones, Suzanne Katz, Garrett Kauppila, Geoffrey Leonhardt, Phu Mai, Sydney Mendoza, Lyndsi Messa, Emily Nguyen, Katrina Nham, Maeve O’Brien, Raman Pannu, Sophia Phan, Ryan Pottle, Julianna Ress, Mariella Seltzer, Melanie Seyfried, Parker Stewart, Hannah Wild, Samantha Willis, Marisa Willson, Lindsey Yip.

 

Distinguished Honor Roll (3.80-3.99)

Brandon Broussard, Dobien Rae Cortez, Cassidy Dean, Michayla Decker, Sarah Engelsgaard, Sara Grant, Michelle Hsu, Brandon Jeppson, Matthew Judy, Mitchell Koerner, Hailey Leach, Shireen Mann, Levi McGinnis, Georgia Minion, Adriana Raass, Alex Sauer, Andrew Schmidt, Zachary VanYsseldyk 

 

Honor Roll (3.0-3.79)

Michael Abshear, Destaney Adams, Ryan Ahyaee, Tristan Akkerman, Nicholas Alliniece, Lauren Amrine, Samantha Andersen, Nathaniel Aragon, Hana Baig, Matthew Becker, Miranda Bianchi, Angelina Bozhko, Chandley Brelsford, David Brewer Jr., Richard Brumley, Drake Burrier, Kyle Butterfield, Tyler Cable, Devon Cassidy, Jann Kerstin Celira, Harkiran Chahal, Jesse Cobres, Taylor Connors, Madison Cooney, Tearyn Cox, Anders Crosser, Alexis Decker, Zachary Delgado, Demi DeMello, Stephanie Diffenderfer, Caitlin Dozier, Mathew Dzwilewski, Janet Escobedo, Jessica Farinsky, Sergio Fernandez, Jordan Fox, Alexander Gabriel, Chealese Gardner, Hannah Gardner, Haley Gilbreath, Aiyana Gilliard, Teija Gregory, Andrew Gruber, Abel Guzman, Nathan Ham, Tanner Hansen, Brian Harper, Andrew Harrison, Lacey Henderson, Jeffery Henry, Aaron Holabird, Austin Holcomb, Mattie Holliday, Erin Hopkins, McKayla Howie, Oscar Ibarra, Christine Jaime, Timothy Jayne, Jacob Jennerjohn, Alisha John, Adam Johnson, Molly Jones, Brandon Kharaka, John Kim, Kolette King, Cameron Kjome, Shaan Lally, skye Lewis Gatlin, Jared Lombardo, Konner Macias, Ian Mackall, Cameron Marshall, Ian McQueen, Sara Miller, Caroline Mixon, Ryan Monahan, Quinn Morales, Haley Nyal, Tyler Olafsen, Timotei Paduraru, Noah Peck, Sophia Perez, Tommy Pham, Anisa Pierce, Kayla Poole, Paige Powell, Devyn Prina, Inna Prokopchuk, Cory Rapp, Justin Read, Angelica Rodriquez, Christopher Sackett, Stephanie Sadoma, Miquela Salinas, Jake Sassenrath, Brooklyn Say, Kyle Schnapp, Jacob Scott, Stephen Shelnutt, Hayley Sierck, Samantha Smiley, Dustin Soares, Desiree Stone, Hannah Stone, Farica Tan, Allie Tarantino, Abi Thomas, Christopher Torneros, Clement Tsai, Savannah Ueltzen, Samantha Valenze, Landon Van Lo, Carina Vendelin, Marialana Vieira, Sabrina Vyhmeister, Kaylie Washburn, Grant Waters, Natalie Watkins, Andrew Wescott, Coleen Wheeler, Austin Whitaker, Kayleigh Williams, Lauren Wilson, Sydney Zacharias.

 

Seventh grade

Principal’s List (4.0)

Kaitlin Adam, Kayla Allwardt, George Awad, Kirandeep Baines, Jillian Blezien, Casey Borghesi, Sydney Brandt, Hannah Cameron, Zachary Cameron, Samantha Chadwick, Kyle Dowd, Travis Elmont, Alyssa Eppler, Allston Fojas, Tyler Galindo, Danielle Gandola, Sarah Henschel, Faith Holloway, Emmalie Hopping, Lindsey Immers, Alison Kalinowski, Alana Kiefer, Heather Kim, Kaitlyn King, Alana Lopez Koen, Rachel MacKenzie, Valentine Makovey, Emily Masnica, Spencer Matthews, Stephanie Mitchell, Nicole O’Connor, Kiarod Pashmineh Azar, Caitlin Payne, Hannah Peck, Haley Pefferman, Terry Pham, Makenzie Pierce, Zachary Sclater, Anais Tournier, Kaitlyn Townsley, Rachel Tyberg, Colton Van Alstyne, Justin Walberg, Chelse Widger, Matthew Wong, Mellany Wynne, Lindsay Zelko, Luke Zianno, Riley Zufelt.

 

Distinguished Honor Roll (3.80-3.99)

Bethany Bredthauer, Matthew Cameron, Kelly Carroll, Randall Cheng, Collin Dunkle, Dallin Elliott, Amanjot Garcha, Midori Garman, Jonathan Guerrero, Savannah Houdek, Sydney Humphries, Deepan Islam, Daniel Izarraras, Jared Ja, Naveen Janarthanan, Jillian Jones, Thomas Kambe, Noah Martin, James Martinez, Sarah Martinez, Yasmin Pashmineh Azar, Joshua Price, Claudia Provan, Satbeer Singh, Henry Tran, Ermila Urena Quezada, Levi Zumpano.

 

Honor Roll (3.0-3.79)

Muhsin Ali, Kerianne Allan, Brandon Ball, Connor Bart, Dawn Bastian, Lucas Berry, Cory Betz, Spencer Bilyeu, Emily Black, Nicole Bliss, Dominick Bologna, Graham Braly, Kelsey Bravos, Devin Brocchini, Hunter Buehler, Garret Burton, Nicole Camarda, Jacob Cameron, Antonio Cassady, Selena Cervantes, Katelin Choe, Zachary Clement, Allie Cleland, Isabelle Coates, Kevin Coulter, Brenna Crosser, Cyrus Davis, Matthew Dazey, Inderpal Dhaliwal, Rhonda Doran, Maia Dore, Sydney Estioko, Michael Farinsky, Ryder Fiechter, Alexandria Firenzi, Cheyanne Foster, Ashleigh Gaines, Taylor Galvez, Karla Garcia, Morgan Gillespie, Taylor Gillespie, Makayla Ginney, Alexander Gloudeman, Robert Goodwin, Jaret Greutert, Hattie Groat, Cody Gysen, Bailey Hale, Hannah Hall, Aeris Hammock, Tessa Harris, Michael Hart, Ashton Hessee, Delaney Hinton, Nathan Holcomb, Annie Holm, Gunnar Hood, Leilani Howell, Eric Hubacz, Ashley Hunter, Jason Huska, Matthew Jenkins, Alexsys Jones, Gurmaan Kahlon, Hannah Kanik, Dorian Kester, Jenniffer Klaman, Rachel Lamkin, Robert LaPeer Jr., Andrew Larson, Daniel Larson, Jonathon Layman, Jason Litvinchuk, Angelica Lokteff Smith, Nicholas Loven, Aidan Malm, Serina Martinez, Peyton Marvin, Rachel Meadows, Dana Melnik, Rachel Meskimen, Lauren Mitchell, Alycia Murphy, Rachael Nelson, Ryan Newman, Andrew Nguyen, Hannah Jean Ortiz, Italy Overton, Andrew Parrilla, Ashlynn Pesicka, Victoria Polupan, Mika Popovic, Andrew Renger, Alexander Robinson, Hunter Rodrigues, Connor Rodriguez, Ryan Roff, Matthew Roide, Roberta Romans, Ashley Rooney, Lauren Roskelley, Maria Sabu, Kevin Sanchez, Megan Sanchez, Nathan Sato, Matthew Scriabin, Pavan Sekhon, Maunak Shah, Mackenzie Shales, Jacob Sherer, Julia Shohbozian, Jessica Short, Cameron Smith, Christopher Smith, Brett Snow, Sarah Sparks, Brian Sterri, Alison Stoner, Cameron Swift, Colin Tamondong, Skylar Thompson, Maia Tik Holguin, Tyler Tilton, Dylan Todd, Nicolette Tucker, Nichole Tyler, Wyatt Updegraff, Andrew Valdez, Arionne Valdez, Emily Van Liew, Kevin Vo, Zachary Watkins, Nicholas Weiss, Nicole Wellington, Leena Wilson, Samantha Wilson, Jakob Wrate, Alyssa Young, Luke Zumpano.